10 kwietnia 2024r w PKC odbyło się spotkanie P. Dyrektor Ewy Starba-Kopciara ze Związkami Zawodowymi działającymi w zakładzie. Pani Dyrektor poinformowała o ogólnej sytuacji w zakładzie i spadku produkcji na poziomie 20%. Zatrudnienie na dzień 31 marca 2024 wynosi 2394 pracowników w tym 500 zatrudnionych przez APT. Od 18 kwietnia (na ul Batalionów) zatrudnionych zostanie 18 pracowników z Indii na tych samych zasadach co pracownicy z Ukrainy. W dniu 8 czerwca planowany jest piknik rodzinny, w tym samym miejscu co w ubiegłym roku, pracodawca zachęca pracowników do uczestnictwa. Na chwilę obecną pracodawca nie planuje redukcji zatrudnienia, umowy czasowe będą przedłużane w oparciu o indywidualną ocenę pracownika.Na spotkaniu omawiane były tematy z Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Związki Zawodowe złożyły pismo odnośnie podwyżek płac dla pracowników umysłowych:

1. Podwyżka wynagrodzeń od 1 czerwca 2024r. o 6% dla wszystkich pracowników umysłowych bez wykluczeń

2. Oraz dodatkowo 4% na podwyżki uzależnione od indywidualnej oceny dla pracowników administracyjnych.

Pani dyrektor przedstawi nasze pismo zarządowi. Zaplanowane zostało następne spotkanie w tym temacie na dzień 23 kwietnia 2024. O przebiegu spotkania będziemy informować.

Puchala_wojciech
Czw 11 Kwi, 7:14