Email Hasło Zaloguj

ArtykułWyświetleń: 2 Nowa Strona

2014-08-31T12:41:01+02:00
Niedziela o 12:41: Jak zapowiadałem od dnia dzisiejszego od godziny 12.00 uruchomiona została nowa strona naszej Komisji Międzyzakładowej. Jak Państwo widzą jest ona zupełnie inna niż strona, która funkcjonowała dotychczas - ma wiele nowych możliwości i kilka nowych działów. Zachęcam do zapoznania się z możliwościami, które ma strona i korzystanie z nich. Strona, która działała dotychczas przetrwała prawie pięćlat i dobrze spełniła swoją rolę. Za stworzenie i funkcjonowanie starej strony chciałbym podziękować Administratorowi. Dziękuję też członkowi naszego Związku, który opracował nową stronę. Myślę, że nowa wersja naszej strony będzie sie cieszyć jeszcze większym powodzenie. Dodam jeszcze, że nasza strona jest jedyną stroną "Solidarności" w Regionie Świętokrzyskim (po za stroną Regionu). Jeszcze raz zapraszam do częstego odwiedzania strony. 

ArtykułWyświetleń: 6 Zdjęć: 48 Święto Wojska Polskiego

2014-08-19T20:07:31+02:00
19.08.2014, 20:07: W dniu wczorajszym odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Jak zwykle rozpoczęły się one Mszą Świętą, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Mszę celebrował i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Marek Janas. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili starosta starachowicki Andrzej Matynia i poseł Krzysztof Lipiec. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, organizacji społecznych i politycznych, związków zawodowych a także szkół złożyli pod Pomnikiem wiązanki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. Poczet sztandarowy naszej Komisji Międzyzakładowej stanowili: Krzysztof Wójtowicz, Waldemar Maciąg i Czesław Niewczas. Wiązankę złożyli: Jan Seweryn, Krzysztof Staniek i Jadwiga Surma. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w uroczystościach wzięli przedstawiciele starachowickiej Młodzieży Wszechpolskiej. 

ArtykułWyświetleń: 2 Zebranie Komisji Międzyzakładowej

2014-08-19T20:06:47+02:00
19.08.2014, 20:06: W dniu 13 sierpnia odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem obrad było przyjęcie do Związku 3 nowych członków. W dalszej części zebrania przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił aktualne sprawy dotyczące firm, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN odbyło się spotkanie z prezesem Stanisławem Ziętkiewiczem i Kingą Włoskowicz, podczas którego prezes poinformował o pracach remontowych i planach inwestycyjnych na najbliższą przyszłość. Jak wynikało z wypowiedzi prezesa obecnie prowadzone prace remontowe to tylko jeden z elementów szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych. Planowane jest między innymi zainstalowanie urządzeń prądotwórczych, które będą wytwarzały energię elektryczną dla potrzeb firmy. Zainstalowane zostaną urządzenia do wykorzystywania ciepła wytwarzanego przez sprężarki a ciepło to posłuży do ogrzewania jednej z hal. Do tak zwanego łącznika przeniesione zostaną szatnie znajdujące się w wydziale montażu. W miejscu wyburzanej obecnie hali zostanie wykonane zadaszenie i bramy wjazdowe a powstała w ten sposób śluza posłuży do wjazdu na magazyn TIR-ów zaopatrujących firmę w potrzebne do produkcji materiały. TIR-y będą wyjeżdżać z firmy bramą znajdującą się przy przychodni MEDSTAR. Kierowniczka Działu Personalnego Kinga Włoskowicz wyszła z propozycją zwiększenia limitu godzin nadliczbowych z obowiązującego obecnie 260 godzin na 384godzin. Związek ustosunkuje się do tej propozycji.

ArtykułWyświetleń: 4 Biuro pracuje normalnie

2014-07-24T23:12:36+02:00
24.07.2014, 23:12: Informujemy, że pomimo przerwy urlopowej w MAN nasze biuro związkowe funkcjonuje normalnie, chociaż w zmniejszonej obsadzie osobowej. Członkowie Związku mogą, więc w godzinach pracy biura - od 6.30 do 14.30 - przychodzić, aby pobrać świadczenie statutowe, odebrać los loteryjny lub zapisać się na festyn. Przypominamy, że w przychodząc po świadczenie statutowe należy zabrać ze sobą akt urodzenia, akt zgonu lub decyzję o przejściu na emeryturę lub rentę a także dowód osobisty. Jak już informowaliśmy z powodu przerwy urlopowej następny numer gazetki "Wiadomości Związkowe" ukaże się dopiero w połowie sierpnia. Natomiast bez jakichkolwiek zmian i zakłóceń funkcjonuje nasza strona internetowa. Osobom odwiedzającym stronę sygnalizujemy, że w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność", a więc 31 sierpnia, na stronie nastąpią spore zmiany. W tej chwili nic więcej na ten temat nie możemy powiedzieć, ale czeka na Was miła niespodzianka. 

ArtykułWyświetleń: 3 Zebranie Komisji Międzyzakładowej

2014-07-03T15:11:54+02:00
3.07.2014, 15:11: W dniu 2 lipca odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn omówił sytuację w poszczególnych zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN wciąż zmieniany jest kalendarz z rozkładem czasu pracy na najbliższe dwa miesiące. Jest to związane z "wypadnięciem" jednego dużego zamówienia na produkowane przez firmę autobusy. W ciągu kilku dni kalendarz zmieniał się kilkakrotnie. Ciągle przesuwany jest termin rozpoczęcia przestoju. Na ten moment przestój ma się rozpocząć od 17 lipca. Prawdopodobnie się to nie zmieni, chociaż stuprocentowej pewności nie ma. Na chwilę obecną firma nie przyjmuje nowych pracowników, chociaż kilka tygodni temu prowadzono rozmowy z dużymi grupami ludzi zainteresowanych pracą w MAN. W PKC zwolniona została jedna z pracownic, u której stwierdzono chorobę zawodową. Pracownica wniosła sprawę do sądu pracy. W procesie, który wyznaczono na 14 lipca będą ją wspierać prawnicy z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Pracownicy PKC narzekają na warunki socjalne i proszą Związek o interwencję i powiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy. Zdecydowano o zorganizowaniu spotkania z dyrektorem firmy i przedstawieniu mu spraw, które pracownicy zgłaszają. W Gegenbauer jeden z pracowników wniósł sprawę do sądu pracy o wypłatę odprawy emerytalnej w wyższej wysokości niż mu została wypłacona i sprawę tę wygrał. Następnie przewodniczący omówił przebieg Kongresu Metalowców i Walnego Zebrania Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Według przewodniczącego i innych uczestników WZD w wyborach nie wszystko przebiegało tak jak należy. Kolejną sprawą, którą poruszył przewodniczący to pomoc dla jednej z pracownicy PKC, która ma poważne problemy w związku z chorobą jej męża. Postanowiono przeprowadzić wśród pracowników zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na jego leczenie. Uruchomiona została loteria, w której główną nagrodą jest telewizor marki Panasonic. Trwają zapisy na festyn, który odbędzie się 30 sierpnia. Komisja nie przychyliła się wniosku emerytów o dofinansowanie imprezy, którą zamierzają oni zorganizować. Jan Seweryn poinformował, że w czasie urlopu i przestoju biuro związkowe będzie funkcjonowało normalnie. Następne posiedzenie Komisji Międzyzakładowej odbędzie się w dniu 13 sierpnia.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
w końcu porządna stronka naprawdę bardzo dobra teraz jest dużo bardziej wyrazista i nie tak archaiczna jak poprzedni...Niedziela o 19:42 w wątku Nowa strona
Witam. Nowy Layout jest niezły ,mnie się podoba .Otwieram dziś stronę Solidarności i zdziwko , zamykam i otwieram j...Niedziela o 17:26 w wątku Nowa strona
A jak z tymi przenosinami z Poznania? , czy w związku ztym jakieś nowe miejsca pracy bedą?Niedziela o 12:48 w wątku czy będą moze jakies przyjecia do pracy
Sonda
Statystyki
Osób online: 8
Dziś: 63
W tym miesiącu: 63
W sumie: 291